Zima.jpg

Filip Sladký - blog.týden.cz

TÝDEN.CZ

19. 11. 2018
Rubrika: O špatných věcech

Revoluce v Radiožurnálu..

Autor: Filip Sladký

15.01.2008 22:39

ČRo Radiožurnál prošel s příchodem nového kalendářního roku spoustou změn. Jeho ředitelka, Barbora Tachecí, se rozhodla k překvapivě radikálním změnám za účelem celkového zkvalitnění služeb. Každý z nás si dokáže vybavit dnes již bývalou koncepci Radiožurnálu, právě díky které měl vždy své stálé a věrné posluchače. Právě pro tuto vrstvu lidí však spolu s novoročními pozitivy přišel šok. Co se stalo s jejich oblíbeným radiožurnálem? Stává se z lety prověřené stanice jen další bulvární rádio s profláklými moderátory, ozývá se z mnoha koutů Čech. Logicky tento problém nezůstal jen u tichého nesouhlasu, ale vyústil až v otevřený protest lidu v podobě dvou peticí, pod které se podepsalo 4000 lidí.

I když nepatřím a nepatřil jsem mezi věrné posluchače Radiožurnálu, shlédl jsem záznam pořadu Dobré ráno, jenž byl odvysílán 11. ledna, protože jsem se chtěl dozvědět alespoň základní informace o tom, jaká je vize vedení Radiožurnálu do budoucna. V médiích se objevilo ledacos, ale ucelený obraz jsem si z toho udělat nedokázal. Přenos začíná, redaktor nejdříve uvádí pár základních informací pro diváky a následně představuje své hosty, Barboru Tachecí a Jana Potůčka, redaktora Reflexu. Nadechuje se k první otázce, ale k úžasu svému i všech diváků je přerušen. „Mohu Vás hned na začátek opravit?“, táže se ředitelka Tachecí. Kolotoč arogance se roztáčí. Rozumím, redaktor byl nepřesný a některé informace nebyly úplně pravdivé. Je však nutné ho okamžitě přerušit? Copak jste to, paní ředitelko, nemohla uvést na pravou míru až poté, co pan redaktor domluví? Člověk sledující první minutu pořadu zákonitě musí očekávat fiasko. Další střet na sebe nenechal dlouho čekat. Neprofesionalita. Nevědomost. Jediné, co je možné zaslechnout, jsou výtky ředitelky Tachecí na účet redaktora. Nevím, jak vy, ale dle mého názoru souboje tohoto typu patří spíše do politických diskusí, než do pořadu, který má osvětlit lidem plány dané rozhlasové stanice.

O problému peticí se ředitelka Tachecí vyjádřila v tom smyslu, že jí to velice mrzí, ale čtyři tisíce nespokojených v poměru se sedmi sty tisíci stálých posluchačů není významné číslo. Rozumím, se všemi změnami se vždy zvedne vlna nesouhlasu. Ostatně to ředitelka Tachecí sama tvrdila. Myslím si ale, že kdyby přestala působit nepříjemně a vysvětlila, co přesně nás čeká a proč nás to čeká, udělala by mnohem lépe. Diskuse přerůstá v hádku. Názor, nebo fakt? Nevíte si rady, co přesně tyto termíny znamenají a jaký je mezi nimi rozdíl? Kontaktujte vedení Radiožurnálu. „Já jsem změnila.“ „Já jsem zavedla.“ „Já jsem udělala.“ Nos nahoře. Arogance. To je jediné, co mě napadlo. Nemohu si pomoct. Diskuse, pokud se tomu tedy dá tak vůbec říkat, se nesla ve stejném duchu až do jejího samotného konce. Sám pan redaktor musel děkovat bohu, že se dožil konce. Pokud jste se už někdy museli krotit a drželi jste zatnutou pěst deset minut pod stolem, určitě víte, jak se musel cítit. A divák si nakonec zklamaně říká to samé : „Díky bohu, že je konec.“

Copak byly nutné takhle revoluční změny? Co takhle zeptat se na názor samotných posluchačů? Těch, pro které má rozhlasová stanice fungovat? Vedení bylo asi tolik přesvědčeno správnosti a příznivé budoucnosti nového Radiožurnálu, že to nepovažovalo za důležité. Stane se z Radiožurnálu další komerční stanice? To se dozvíme v dalších dnech a týdnech. Upřímně řečeno si myslím, že ať byl koncept jakkoli kvalitní, po svém pondělním výstupu bude moci být ředitelka Tachecí ráda, že si stanici ČRo Radiožurnál zapne alespoň někdo z jejích podřízených.

Pokud jste pořad Dobré ráno neviděli živě a máte zájem si udělat svůj vlastní názor, zkuste zabrousit na server www.youtube.com . Budete velice potěšeni, v kolika verzích a kvalitách tam desetiminutový záznam naleznete.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.81

Diskuze

Filip Sladký

Můj blog, prostor, kde se fantazii a formám meze nekladou.
Obraz014.jpg
Oblíbenost autora: 7.36

O autorovi

Student gymnázia v Praze, maturitní ročník 2007/2008.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

mountain-lake